آفاق

آفاق

--------------------------------------------

Allahu Akbar
Death to America
Death to Zionism
Death to Saudi Arabia
A curse on the Jews ( Zionism
Islam is victorious
אללה הוא אכבר
מוות לאמריקה
מוות לישראל
קללה על היהודים ( ציונות )
האיסלאם הוא מנצח
پیوندها

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که اعتیاد به تلفن هوشمند به شیوه فعالیت مغز آسیب می‌زند و باعث به هم خوردن تعادل ساختار شیمیایی مغز شده که اضطراب و خستگی شدیدی به بار می‌آورد.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ محققان دانشگاه سئول در این مطالعه 19 فرد جوان را که تمامی آن‌ها به اینترنت یا تلفن هوشمند اعتیاد داشتند، بررسی و آن‌ها را با گروهی از افراد هم سن و سالان خود که به تلفن هوشمند یا اینترنت اعتیاد نداشتند، مقایسه کردند.
محققان در این مطالعه از طریق آزمایشی به نام MRS ساختار شیمیایی مغز افراد را بررسی کردند. آن‌ها سطح گاما آمینوبوتیریک اسید(GABA) -  یک ماده شیمیایی که سیگنال‌های مغزی را کند می‌کند- بررسی کردند.
آن‌ها متوجه شدند که اعتیاد به تلفن‌های همراه باعث می‌شود میزان گاما آمینوبوتیریک اسید در مغز تغییر پیدا کند و با افزایش اعتیاد به تلفن‌های همراه، میزان ترشح این ماده در مغز بیشتر شده و درنتیجه عملکرد مغزی فرد تغییر پیدا می‌کند.
محققان همچنین متوجه شدند که نسبت GABA به کراتین و گلوتامات، دو اسید مهم دیگر، با میزان اعتیاد این افراد به اینترنت و تلفن‌هایشان و با افسردگی و اضطراب ارتباط داشت.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.